Tarnowska premiera spektaklu „Warto było” …

W ramach obchodów stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, zaprasza na premierę spektaklu muzycznego „Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka – Dyrektora Artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Spektakl powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obok aktorów tarnowskiego teatru występują studenci IV roku Wydziału Aktorskiego, kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Premiera warszawska odbyła się 25 września 2018 r. w Teatrze Collegium Nobilium.

Scenariusz „Warto było” autorstwa Pana Michała Pabiana jest oparty na wspomnieniach uczestników wydarzeń z 1918 roku i prawdziwych dokumentach z tego okresu. Przywołane w spektaklu historie, opowieści o zwykłych ludziach próbujących poradzić sobie w nowej rzeczywistości, pozwalają spojrzeć na losy niepodległej Polski z zupełnie nowej perspektywy i pokazują, że niepodległość po 123 latach niewoli nie przyszła nam łatwo – mówi Agata Zdziebłowska kierowniczka literacka tarnowskiego teatru.

Realizacja spektaklu odbywa się w ramach projektu Scena Muzycznych Prapremier dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzięki dofinansowaniu bilety na wszystkie spektakle wieczorne, także na premierę są dostępne w cenie 10 zł od osoby.

Na premierę tarnowską zapraszamy 9 listopada 2018 r. godz. 19.00, Duża Scena.

Zapraszamy również 10 listopada godz. 19.00 oraz 11 listopada godz. 20.00 (zmiana z godz. 19.00)

Post Author: kadr