Tarnowski Dzień Białej Laski….

Tarnów 27 października 2018. Międzynarodowy Dzień Niewidomych – Święto Białej Laski w Tarnowie. 

Program uroczystości obejmował m.in. informację o obchodach „Białej Laski”, wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla członków Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowie, podziękowania dla sponsorów, dedykacje muzyczne zespołu LEGATO oraz Liwii Stareńczak i Elizy Gąsiorowskiej.

W gronie wyróżnionych za działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i niedowidzących, znalazł się kapelan tej wspólnoty ksiądz Tadeusz Bańkowski, który otrzymał Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Odznaczenie wręczał Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Pilch, a wyróżnienia i podziękowania przedstawiciel Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Tarnowa.

W uroczystości uczestniczyła przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska, przekazując zebranym w imieniu własnym i całej Tarnowskiej Rady Seniorów życzenia oraz podziękowania za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i niedowidzących. Osoby te, muszą na co dzień borykać się z trudnościami, które nie są znane większości ludzi. Niemniej jednak swoją siłą, radością życia i empatią mogą być przykładem dla innych. Przykładem uznania
i podziwu – podkreśliła przewodnicząca Rady.

Przypomnijmy, iż na czele Zarządu Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowie są:
Prezes Danuta Fleck
Zastępca Jan Flasiński
Skarbnik Bogusława Gimlewicz.
Honorowym Prezesem jest Urszula Szuster.

Hymn Niewidomych – zespół LEGATO działający pod kierunkiem Małgorzaty Boruch przy Polskim Związku Niewidomych w Tarnowie

Międzynarodowy Dzień Niewidomych – Święto Białej Laski w Tarnowie…

STUDIO KADR NA ŻYWO…Międzynarodowy Dzień Niewidomych – Święto Białej Laski w Tarnowie, stało się okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się Niewidomi i Niedowidzący. Był to także czas przypomnienia, że osoby te istnieją w naszej lokalnej społeczności i chcą żyć bez ograniczeń i okazywania im fałszywej litości.Hymn Niewidomych – zespół LEGATO działający pod kierunkiem Małgorzaty Boruch przy Polskim Związku Niewidomychw Tarnowie – cz.1 wydarzenia.Restauracja Bristol, 27 października 2017Na niebie słońce świeciNam w oczy wieje wiatrŻal, rozpacz nas otulaLecz życie tętni w nas.Refren: Żyjemy tak jak inniChoć mamy wiele troskLecz nie jesteśmy winniŻe nas tak wybrał los.Świat piękny i radosnyKolorów wiele maLecz nie czekajmy wiosnyBo wiosna jest wśród nas.RefrenByć może przyjdzie chwilaByć może przyjdzie dzieńŻe będzie tak jak dawniejUjrzymy jasny dzień.RefrenDziś wszystkim dziękujemyZa serca piękny darMy chcemy jak najwięcejPrzyjaciół mieć wśród Was.RefrenNiech żyją nam sponsorzyPrzez szereg długich latBo jak sponsorzy żyjąNam tylko wzroku brak.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Sobota, 27 października 2018

Dedykacja muzyczna – Liwia Stareńczak i Eliza Gąsiorowska

Liwia Stareńczak – dedykacja muzyczna dla niewidomych…

Międzynarodowy Dzień Niewidomych – Święto Białej Laski w Tarnowie. Dedykacja muzyczna – Liwia Stareńczak.Pozostałe nagrania na stronie Tarnowskiej Rady Seniorów.Autor: Lidia Jaźwińska.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Sobota, 27 października 2018

Tarnowskie Święto Białej Laski – Eliza Gąsiorowska…

Tarnowskie Święto Białej Laski – dedykacja muzyczna – Eliza Gąsiorowska…

Opublikowany przez Tarnowska Rada Seniorów Sobota, 27 października 2018

Post Author: kadr