Nowa siedziba Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie…

 

Ścisłe centrum Tarnowa, dwukrotnie większa powierzchnia, nowe sale dla czytelników i użytkowników, pracownia komputerowa oraz obszerny magazyn na księgozbiór – to tylko kilka zalet nowej siedziby, do której przeniosła się Biblioteka Pedagogiczna.

Już nie na Legionów 34, ale na Nowy Świat 30 powinni udać się czytelnicy tarnowskiej Biblioteki Pedagogicznej. Od poniedziałku Biblioteka rozpocznie działalność w odnowionych pomieszczeniach budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie przy ulicy Nowy Świat 30. – Naszą przeprowadzkę docenią przede wszystkim czytelnicy. Nowy lokal jest bowiem dwukrotnie większy niż poprzedni – mówi Beata Kania, dyrektor placówki. Dzięki środkom pozyskanym w ramach inwestycji pn. „Modernizacja pomieszczeń bibliotecznych na potrzeby centrów dydaktyczno-informatycznych w powiązaniu z projektem Małopolska Chmura Edukacyjna działanie 2.1 RPO WM” do dyspozycji czytelników oddana zostanie pracownia komputerowa. Biblioteka zyskała również salę edukacyjną, kameralną oraz nowoczesny magazyn książek wyposażony w przesuwne regały.

Tarnowska biblioteka, która w 2016 roku obchodziła jubileusz 65-lecia, od początku istnienia służy doskonalącym się nauczycielom, studentom, uczniom, pracownikom administracji i nauki, a także wszystkim osobom podnoszącym kwalifikacje zawodowe i rozwijającym zamiłowania czytelnicze. Przez prawie 70 lat działalności zgromadzono bogaty księgozbiór liczący przeszło 150 tys. woluminów książek, 7 200 egzemplarzy czasopism oprawnych (głównie z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk społecznych i literatury) oraz ok. 6 tysięcy egzemplarzy materiałów multimedialnych udostępnianych w gmachu instytucji. Zgodnie z założeniami i tradycją biblioteka prowadzi bogatą działalność edukacyjną i kulturotwórczą, bierze czynny udział w wydarzeniach przygotowywanych przez Województwo Małopolskie oraz współpracuje z wieloma tarnowskimi instytucjami kultury. W placówce działają sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli, organizowane są wieczory autorskie, konkursy, gry edukacyjne oraz zajęcia warsztatowe i integracyjne, których adresatami są uczniowie szkół regionu tarnowskiego.

Nowy, okazały i położony w atrakcyjnej lokalizacji gmach biblioteki, to więcej miejsca do zagospodarowania oraz więcej możliwości rozwoju i aktywnego kształtowania życia oświatowo-kulturalnego miasta. Dzięki przeprowadzce do nowego budynku Biblioteka Pedagogiczna zyskała możliwość zaczerpnięcia oddechu pełną piersią i rozwinięcia skrzydeł, na co dotychczas najzwyczajniej brakowało przestrzeni.

Dostosowanie i unowocześnienie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie jest jednym z elementów procesu modernizacji wszystkich bibliotek pedagogicznych w Małopolsce. Całkowity koszt projektu w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej wynosi ponad 5,6 milionów złotych.

 

Otwarto nową siedzibę Biblioteki Pedagogicznej…

Tarnów 12 października 2018. Otwarcie nowej siedziby Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie – Wicemarszałek Stanisław Sorys – zwiastun wydarzenia.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Sobota, 13 października 2018

Post Author: kadr