Tarnowski Tydzień Seniora 2018…

Tarnów 25 września 2018

Rozpoczęto Tarnowski Tydzień Seniora.Kolejny rok, wydarzenie odbywa się pod hasłem „Klucz do dobrego życia”. Od poniedziałku do piątku we wszystkich środowiskach senioralnych trwają różnorodne warsztaty, wykłady i seminaria,zajęcia sportowe, taneczne, muzyczne, informatyczne, pokazy zdrowej żywności oraz zdrowego odżywiania.

Podsumowaniem TYGODNIA SENIORA, bedzie uroczysta GALA, która odbędzie się w piątek 28 września o godzinie 14.00 w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas GALI zostaną wręczone tytuły TARNOWSKIEJ SENIORKI i SENIORA 2018 przyznawane i wręczane przez Prezydenta Tarnowa, a także inne nagrody i wyróżnienia.

Odbędzie się również koncert „Złote Przeboje Seniorów” w wykonaniu zespołu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny, zaś po poczęstunku uczestnicy zaproszeni zostaną na „Złoty Bal” z wodzirejem Robertem Frudzińskim. Będzie to – jak co roku – wspólne spotkanie tarnowskich seniorów działających w różnych organizacjach oraz klubach i tych, którzy do tej pory nie korzystali z takich propozycji. W tym dniu rozpocznie się także kampania profilaktyczna „Bezpieczny Senior” przestrzegająca przed oszustami, którą tarnowska policja prowadzi razem z Międzyosiedlowymi Centrami Aktywności Senioralnej.

Głównymi organizatorami „Tarnowskiego Tygodnia Seniora” są Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa. Cztery Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej prowadzone są przez: Stowarzyszenie Medycyna Polska, KANA w Tarnowie, Stowarzyszenie Senior Na Czasie i Stowarzyszenie KANON. Cały projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.
W organizację Tarnowskiego Tygodnia Seniora włączyły się Stowarzyszenie “Miasta w Internecie” prowadzące Fabrykę Przyszłości, Twórczy Klub Seniora przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego i Środowiskowy Dom Samopomocy “Zielona Przystań”.
Współorganizatorem „Tarnowskiego Dnia Seniora” jest Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Projekt wspierają: Tarnowska Rada Seniorów, Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Głos Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Stowarzyszenie MANKO.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Post Author: kadr