Konferencja prasowa w Solskim – sukces „Ikebany”, „Grosze grają rolę”, dofinansowania MKiDN…

Tarnów 10 maja 2018

W foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, odbyła się konferencja prasowa. Konferencję prowadził Dyrektor Teatru Rafał Balawejder.

Tematyka konferencji:

– „Ikebana” finalistą konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej,
– ogólnopolska akcja „Grosze grają rolę” – bilet do teatru za 300 groszy oraz Dni Otwarte Funduszy Europejskich,
– dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzech zadań.

IKEBANA

Spektakl „IKEBANA” na podstawie tekstu Marcina Skóry w reżyserii Bohdana Roberta Graczyka i Dariusza Stanisława Starczewskiego został zakwalifikowany do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej.

omisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna-Chojka po obejrzeniu 136 spektakli dopuszczonych do Konkursu, zakwalifikowała do finałowego, II etapu 13 przedstawień. II etap Konkursu zakończy się 20 czerwca.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

„Grosze grają rolę” – bilet do teatru za 300 groszy oraz Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach od 11 do 13 maja, realizowany będzie projekt „Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce” (DOFE) czyli największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce. Wzorem lat ubiegłych Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, jako beneficjent środków unijnych włącza się do akcjii serdecznie zaprasza do korzystania z promocyjnych cen, przygotowanych na te dni.

Sprzedaż biletów za okrągłe 3 złote  – prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru – rozpocznie się w sobotę 12 maja, od godz. 16:00 do 18:00. Na sztukę „Disco Solski” graną 12 maja, o godz. 18:00, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.

300 groszy za bilet to znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego
im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje.
– Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem
i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją –
 tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania [http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/241825.html].

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” weźmie udział 100 teatrów z 39 polskich miast. Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli będą od 16 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie – kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Tarnowski Teatr, otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzech zadań na kwotę 405 500 zł.

Zadania:

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018

Scena Muzycznych Prapremier

X Festiwal Mała Talia 2018

Zielony dach Solskiego – IV scena

Źródło: konferencja prasowa

GALERIA:

https://www.facebook.com/pg/NSerwisKADR/photos/?tab=album&album_id=2088305321445559

Teatr im. Ludwika Solskiego – konferencja prasowa

STUDIO KADR NA ŻYWO…W foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, odbyła się konferencja prasowa. Dyrektor Teatru Rafał Balawejder – zwiastun wydarzenia. Na konferencji poruszono teamty:- "Ikebana" finalistą konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej,- ogólnopolska akcja "Grosze grają rolę" – bilet do teatru za 300 groszy oraz Dni Otwarte Funduszy Europejskich, – dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzech zadań.Cała relacja z wydarzenia na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR 10 maja 2018

SUKCES SPEKTAKLU "IKEBANA"…

STUDIO KADR NA ŻYWO…"IKEBANA" w finale 24.Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej -autor Marcin Skóra – wiecej na ten temat na portalu:www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR 10 maja 2018

Post Author: kadr