Dotacja Gminy Miasta Tarnowa dla Teatru im. Ludwika Solskiego…

Konferencja prasowa 18 kwietnia 2018

Oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie  projektu „Teatr Solskiego wobec problemów społecznych, czyli kultura dostępna dla wszystkich – Modernizacja zaplecza technicznego Teatru”.

Prace remontowe zaplecza technicznego teatru rozpoczęły się w lutym i potrwają do końca października bieżącego roku. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad sześć milionów złotych. W wyniku dwóch procedur konkursowych projekt uzyskał ponad trzy miliony dofinansowania (dwa miliony pochodzi z RPO na lata 2014-2020, 1,3 mln z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promesa 2017). Dzisiaj zostaje sfinalizowane dofinansowanie projektu przez Gminę Miasta Tarnowa w wysokości 1 941 331,68 zł. Pozostałe środki stanowią wkład własny teatru.

W modernizowanym zapleczu znajdzie się sala prób, której do tej pory nie było w teatrze. Zostaną wyremontowane i wyposażone pracownie teatralne: stolarska, plastyczna i krawiecka. Wyburzony zostanie obecny garaż, a w jego miejscu powstanie nowoczesny dwupoziomowy magazyn o powierzchni bliskiej pół tysiąca m2, gdzie będą składowane dekoracje ze spektakli. Pojawi się także przenośnik taśmowy ułatwiający szybką zmianę dekoracji. Dobudowana zostanie jeszcze jedna kondygnacja na istniejącym budynku zaplecza, gdzie powstanie pięć pokoi gościnnych dla twórców wraz z zielonym tarasem. Dla lepszej komunikacji pojawi się nowa klatka schodowa oraz winda, z której będą mogły korzystać osoby z niepełną sprawnością. Realizacja projektu umożliwi dostosowanie całego zaplecza technicznego do obowiązujących przepisów budowlanych oraz BHP. Teren zaplecza zostanie na nowo wybrukowany i pojawią się miejsca parkingowe, również dla osób niepełnosprawnych.

 

Dotacja Gminy Miasta Tarnowa dla Teatru im. Ludwika Solskiego…

STUDIO KADR NA ŻYWO….Oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Teatr Solskiego wobec problemów społecznych, czyli kultura dostępna dla wszystkich – Modernizacja zaplecza technicznego Teatru”. Umowę podpisali Prezydent Roman Ciepiela i Dyrektor Solskiego Rafał Balawejder.Tarnów 18 kwietnia 2018.Wiecej informacji na portalu www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR 18 kwietnia 2018

 

 

Post Author: kadr