Konferencja prasowa MCAS Tarnów…

Tarnów 28 lutego 2018

Konferencja prasowa. „Klucz do dobrego życia”–  ruszyły zapisy do MCAS-ów z udziałem przedstawicieli MCAS: Mirosław Biedroń, Grażyna Kondracka, Grzegorz Sudoł, Jakub Słowik, Iwona Snopkowska, Danuta Kisielewska oraz przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska.

Jak poinformował w czasie konferencji koordynator MCAS Mirosław Biedroń, co najmniej 500 tarnowian w wieku powyżej 55 lat skorzysta z bezpłatnych zajęć w Międzyosiedlowych Centrach Aktywności Senioralnej w 2018 r. Ruszyły właśnie zapisy, deklaracje można składać w jednym z 4 centrów.

Do końca roku odbędzie się m.in. 500 godzin zajęć mających na celu poprawę sprawności intelektualnej. Będą to np. kursy komputerowe, nauka języka angielskiego czy zajęcia plastyczne. Seniorzy będą mieli także 800 godzin zajęć, dzięki którym lepiej zadbają o kondycję fizyczną. Tarnowianie wezmą udział w zajęciach z pilates, zumby, kursach tańca oraz ćwiczeniach z fizjoterapeutami. Nie zabraknie także bezpłatnych wyjść na basen oraz imprez integracyjnych.

Nowością będzie prowadzenie Mobilnego Centrum Aktywności Senioralnej, które polegać będzie na zorganizowaniu zajęć dla seniorów, zrzeszonych w nieformalnych Klubach Seniora.

Tegoroczne hasło Centrów brzmi „Klucz do dobrego życia”, bo duży nacisk położony będzie na pomoc sąsiedzką – wolontariat w ramach „Banku Wolnego Czasu”.

Centra prowadzą wspólnie cztery organizacje: Stowarzyszenie Medycyna Polska – lider projektu, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Stowarzyszenie „Senior Na Czasie”  i Stowarzyszenie „KANON”. Oprócz zajęć, MCAS-y są otwarte 5 dni w tygodniu przez cztery godziny. Są to miejsca spotkań, wymiany pomysłów i zwykłych sąsiedzkich rozmów.

Seniorzy będą brać udział w zajęciach w jednym z czterech MCAS:

– MCAS Centrum, ul. Mościckiego 12 (budynek KANY), prowadzony przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00,

– MCAS Północ, ul. Pułaskiego 92 (Klub Seniora „Złoty Wiek”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Medycyna Polska”, czynne od poniedziałku do piątku od 9.30  do 14.30,

– MCAS Wschód, ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Gimnazjalnymi, Klub Seniora „Kolorowa jesień”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Senior Na Czasie”, czynne od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00,

– MCAS Zachód, ul. Zbylitowska 5 (budynek MOST – Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny), prowadzony przez Stowarzyszenie KANON, czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00.

Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt potrwa do końca 2018 r. Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej jest współfinansowane w kwocie 400 tyś. zł z budżetu Miasta Tarnowa w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mirosław Biedroń – Stowarzyszenie Medycyna Polska, Koordynator projektu Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej, 507 127 311, biedronmiroslaw@gmail.com

Zadanie publiczne pt. „Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności” jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa w wysokości 400 tyś. zł.

FOTOGALERIA

 

"Klucz do dobrego życia" – ruszyły zapisy do MCAS-ów…

Konferencja prasowa – "Klucz do dobrego życia" – ruszyły zapisy do MCAS-ów. KADR rozmawia z Mirosławem Biedroniem koordynatorem projektu MCAS.Cała relacja na portalu www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 28 lutego 2018

Post Author: kadr