Spektakl muzyczny w Solskim „BĄDŹ TAKA, NIE BĄDŹ TAKA”….

Tarnów 7 luty 2018

W związku z mającym się odbyć spektaklem muzycznym „BĄDŹ TAKA, NIE BĄDŹ TAKA”, w Teatrze im. Ludwika Solskiego, odbyła się konferencja prasowa  z udzialem dyrektora artystycznego Marcina Hycnara, reżysera spektaklu oraz aktorów.

Na spektakl,  składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta Jakub Mitoraj. Scenariusz i reżyseria Joanna Satanowska. Scenografia Anna Adamiak. Kostiumy Adriana Kustra. Kierownictwo muzyczne: Maciej Zakrzewski.

Jest rok 1984, wytwórnia Rogot współpracująca wówczas z zespołem Maanam wpada na pomysł, aby zagrali oni na zjeździe młodzieży komunistycznej w Sali Kongresowej. Gościem specjalnym ma być premier Związku Radzieckiego Nikołaj Ryżkow. Kora musi podjąć decyzję o udziale w koncercie, licząc się z konsekwencjami w przypadku odmowy.

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednaej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawoe książki „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A, wydanie III na podstawie ksiązki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza „Kora i Maanam”. Podwójna linia życia” z 1998r.

Prapremiera 11.o2.2018, Mała Scena.

 

Pokazy przedpremierowe 9 i 10 lutego o godz. 20:00

"Bądź taka, nie bądź taka"

STUDIO KADR NA ŻYWO…Konferencja prasowa w Teatr im.Ludwika Solskiego w Tarnowie, 7 luty 2018. "Bądź taka, nie bądź taka" – zwiastun filmowy, spektaklu muzycznego, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta Jakub Mitoraj. Scenariusz i reżyseria Joanna Satanowska. Scenografia Anna Adamiak. Kostiumy Adriana Kustra. Kierownictwo muzyczne: Maciej Zakrzewski. Więcej na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 7 lutego 2018

Post Author: kadr