Galeria Hortar – wystawa malarstwa Marii Bereźnickiej – Przyłęckiej….

Tarnów 11 stycznia 2018

15.rok swego istnienia oraz 2018 rok, Galeria Hortar rozpoczęła piękną wystawą malarstwa Marii Bereźnickiej – Przyłęckiej. To dla nas wielki dzień, powiedziała otwierając wystawę właścicielka tej wyjątkowej, pełnej ciepła, empatii do ludzi oraz otwartej dla sztuki GALERII, Teresa Kopczyńska (film cz.1)

O swojej twórczości malarskiej oraz wystawie w Tarnowie opowiadała Maria Bereźnicka – Przyłecka. Artystka urodziła się i wychowała w Gliwicach, gdzie po latach wędrowania teraz mieszka i maluje. Miłość do sztuki to rodzinna spóścizna (film cz.2).

Mała Maria wychowywała się w rodzinie, w której było wielu znakomitych malarzy, a w szczególności brat jej ojca, Kiejstus Bereźnicki.Ta wciąż obecna w domu atmosfera przelewania rzeczywistości na płótno za pomocą pędzla czy ołówka sprawiła, że Maria podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowniach: malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Fijałkowskiego i tkaniny unikatowej pod kierunkiem prof. Antoniego Starczewskiego.

Na początku swojej kariery zajęła się tkaniem gobelinów, ale po jakimś czasie zafascynowana malarstwem postanowiła w tej technice realizować swoje wizje. Prace Marii Bereźnickiej – Przyłęckiej są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne, dzięki stosowaniu tkackich elementów i dynamicznej faktury obrazów.

To autorka 38 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach i USA. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych i poplenerowych, krajowych i zagranicznych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce oraz kolekcjach w Niemczech, Francji, Austrii, Grecji, Finlandii, Austrlii i Stanach Zjednoczonych.

Fotogaleria

« 1 z 2 »

Wystawa malarstwa Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej…

15.rok swego istnienia oraz 2018 rok, Galeria Hortar rozpoczęła piękną wystawą malarstwa Marii Bereźnickiej – Przyłęckiej. O wydarzeniu mówi właścicielka tej wyjątkowej, pełnej ciepła i empatii do ludzi otwartej dla sztuki GALERII Teresa Kopczyńska – cz.1 wydarzenia. Cała relacja zostanie zamieszczona na portalu: http://niezaleznyserwiskadr.com.pl/

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 stycznia 2018

Maria Bereźnicka – Przyłęcka wystawa malarstwa…

Galeria HORTAR – wystawa malarstwa Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. O wystawie opowiada autorka – cz.2 wydarzenia.Więcej informacji o autorce, wystawie – filmy i zdjęcia zostaną zamieszczone łacznie na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 stycznia 2018

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 stycznia 2018

Post Author: kadr