Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika G-2 w Tarnowie…

Tarnów 18 października 2017

W nowo powstałej od września br. Szkole Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kopernika G-2 w Tarnowie, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją, pasowanie na ucznia to chwila podniosła i niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów.

Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali m.in.: ” że będą pilnie się uczyć, wykonywać wszystkie obowiązki i zadania ucznia,   strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować nauczycieli i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać Ojczyznę”. Ślubowanie odbierała wychowawczyni Marlena Kukiełka. Aktu pasowania na ucznia „zaczarowanym ołówkiem” dokonał Dyrektor Szkoły Mariusz Zając.

Pierwszaki zaprezentowały się w specjalnie przygotowanym na tą uroczystość programie artystycznym. Były popisy recytatorskie i wokalne, a także wspólne występy z uczniami klasy III gimnazjum. Swoje umiejętności taneczne  dla pierwszaków zaprezentowali uczniowie klasy IV, którzy także rozpoczęli w tej szkole naukę we wrześniu.

Zaprezentowana część artystyczna, zachowanie pierwszaków i ich współpraca ze starszymi kolegami udowodniła rodzicom, nauczycielom oraz gościom, że pierwszaki są gotowe do przyjęcia uczniowskich obowiązków, a tym samym są godne przyjęcia ich w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Tarnowie.

Na zakończenie uroczystości na dzieci czekały podarunki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły, rodziców, a także przez KADR. Ponadto, rodzice przygotowali dla swych pociech słodkie przyjęcie. Było ciekawie, wesoło i przyjaźnie. Bo ta placówka, była i jest przyjazna uczniom. Słowa uznania należą się gimnazjalistom za opiekuńczość i wsparcie jakie okazali pierwszakom.

FOTOGALERIA

 

 Relacje filmowe

Cz.1  Ola – uczennica III klasy gimnazjum nr 2 „przez 18 lat to gimnazjaliści ślubowali w tej szkole, a dziś czynią to nasi młodsi koledzy”. Mariusz Zając – dyrektor szkołypo 18 latach na nowo piszemy historię szkoły podstawowej”…

Potrafimy ładnie recytować i  śpiewać….

Koledzy z klasy czwartej  zatańczyli dla pierwszaków…

Post Author: kadr