Ferie zimowe w TCK – warsztaty plastyczne z Elżbietą i Witoldem Pazera

Ferie zimowe 2017 w Tarnowskim Centrum Kultury. To właśnie tu, w Autorskiej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez tarnowskich artystów plastyków Elżbietę i Witolda Pazerów, trwają warsztaty plastyczne „” Historie z życia człowieka – dzisiejsze, dawne, dawniejsze i pradawne”.

Jak informują organizatorzy program warsztatów obejmuje m.in. „tworzenie prac plastycznych inspirowanych sztuką pradziejową, starożytnego Egiptu I Rzymu oraz współczesnymi krótkimi formami literackimi z czasopism dla dzieci i młodzieży z lat 50- tych ubiegłego wieku i współczesnych kontynuacji tych czasopism ilustrujących obecną rzeczywistość. Podczas warsztatów chcemy zwrócić szczególną uwagę na ciągłość działań i poszukiwań człowieka – twórcy. Zajęcia pomogą w nabyciu, bądź rozwinięciu umiejętności analitycznego i syntetycznego spojrzenia na sztukę, na przestrzeni dziejów, pokażą identyczność odczuwania emocji w przeszłości
i współcześnie”.

Na zajęciach jest znakomita, twórcza atmosfera. Na twarzach „małych artystów” widać skupienie, powagę i zachowanie godne miejsca jakim jest pracownia. Prowadzący zajęcia na bieżąco udzielają porad, konsultacji, a jednocześnie pozostawiają dzieciom dowolność własnego przekazu myśli twórczej i wyrażenia jej za pomocą pędzla i palety barw. Jest to gwarancja na kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, dobra zabawa, a przede wszystkim naturalny kontakt ze sztuką i ludźmi sztuki.

To świetny pomysł, świetna oferta i oczywiście Tarnowskie Centrum Kultury – Artystyczną Pracownię Plastyczną dodajemy do listy miejsc przyjaznych dzieciom. GRARULACJE!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Post Author: kadr