Solski w rytmie disco

Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia, na dużej scenie najnowsza premiera tarnowskiego teatru, czyli „Disco Solski”. Spektakl w ramach sceny Inicjatyw Aktorskich, o miłości i innych uczuciach, wyrażony najpopularniejszymi przebojami disco polo w nowych aranżacjach.
Najnowsza propozycja Solskiego, to siedemnaście  popularnych przebojów disco polo, które wyśpiewają Karolina Gibki, Ireneusz Pastuszak oraz Tomasz Wiśniewski. Na pozór luźno ze sobą związane utwory tworzą opowieść o uczuciach, przeszłości, marzeniach i rezygnacji, w końcu porozumieniu i przyjaźni. W spektaklu wyreżyserowanym przez Łukasza Fijała zabrzmią znane piosenki w nowych stylizacjach, m.in.: bluesowej, jazzowej, latynoskiej, czy rockowej. Ponadto usłyszymy muzyką na żywo, w wykonaniu Jacka Bieleckiego, Sylwestra Malinowskiego i Piotra Niedojadło (autora aranżacji i współautora scenariusza). Zaś za plastyczną oprawę przedstawienia i podróż po różnych stylach muzycznych zadbały dwie tarnowianki, studentki PWSZ: Adriana Kustra (kostiumy) i Beata Motuk (scenografia).

Spektakl można zobaczyć na dużej scenie: 27 i 28 stycznia (pokazy przedpremierowe), 29 stycznia  oraz 4 i 5 lutego o godz. 18.00.
„Disco Solski”, scenariusz: Łukasz Fijał i Piotr Niedojadło, reżyseria: Łukasz Fijał, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Piotr Niedojadło, scenografia: Beata Motuk, kostiumy: Adriana Kustra, przygotowanie wokalne: Anna Podkościelna-Cyz, asystent reżysera: Tomasz Wiśniewski; Występują: Karolina Gibki (Młoda), Ireneusz Pastuszak (Stary), Tomasz Wiśniewski(Młody) oraz muzycy: Jacek Bielecki, Sylwester Malinowski i Piotr Niedojadło

Jadwiga Podsada

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Mickiewicza 4 33-100 Tarnów

Tel. 14 688 32 88   sekretariat@teatr.tarnow.pl

www.teatr.tarnow.pl

 

Post Author: kadr